
Frank Edvard Sørensen (t.v.), Jonas Holm Olafsen og Herman Holm Olafsen fra Sandefjord var blant de som prøvde den nye snowparken på Gaustablikk. 10 elementer var bygd opp, og det var både fun boxer, rails og ulike andre hopp.
- Hoppene er litt før ujevnt gradert for oss som bruker snowboard, men parken ser bra ut, sa de tre kameratene til skipatruljens Claes-Oscar Andersson, som lovet å viderebringe innspillet til park-ansvarlig Bjørn Tverberg.
Mange var nysgjerrige på hva som skjulte seg bak sperringene øverst i Kula. Både store og små; twintippere, snowboardere og slalåmkjørere, fant veien ned i parken, og reaksjonene var positive.
- Oj, så spennende! - Dette ser tøft ut! - Her blir det bra! var utsagn vi hørte i løpet av en times tid søndag ettermiddag.
Snowparken ligger nordvendt, med flott utsikt både mot Gaustatoppen og Rjukan, noe som også gir flotte bilder for de som har lyst til å se det. Nedenfor gir vi deg noen gode eksempler på akkurat det!



