Rennskole med Aamodt

Kjetil André Aamodt hadde sesongens første rennskole i helgen. Han var selv fornøyd med både været og deltakerne.

Verdens mestvinnende alpinist holder en tre-dagers alpinskole på Gaustablikk og Gaustatoppen skisenter. Det var tre lignendeAamodt følger nøye med på rennskolens deltagere. slike kurs på Gaustablikk i fjor, og Aamodt hadde med seg hele 45 unge, lovende alpinister. Oppmøtet var på torsdag kveld med foredrag av alpinkongen selv. På fredag startet treningen med de målrettede alpinistene.
- Vi kjører en tre-dagers skiskole med to skiøkter om dagen, også har vi barmark i såheimhallen, sier Kjetil André Aamodt.


Aamodt sier selv at kulda fort kunne satt en stopper for den planlagte rennskolen, men at de bare fikk et par avmeldinger.
Aamodt har med seg 7 trenere på sin alpinskole. Han håper de 45 elevene lærer mye i løpet av tiden på Gaustablikk.
- Her lærer man alt om alpint. Skiferdigheter og teknikk og litt om holdninger og verdier i idretten.
Deltagerne på Kjetil André Aamodt sin rennskole er fra 8 år og oppover. Det er også satt opp et lignende opplegg i vinterferien fra 25-28 februar.
Aamodt sier selv på sine hjemmesider at han har valgt Gaustatoppen som arena fordi man der disponerer kanskje en av de beste treningsbakkene i Norge.
Det er fortsatt ledige plasser til rennskolen i vinterferien. Påmelding kan gjøres på:
www.kjetilandreaamodt.com

Kjetil André Aamodt instruerer sine skielever.