
Jon Magne Pettersen, styreleder Jostein Haugen og Svein Jarl Hansen forbereder kabel-spleis.
Kabel-strekk og kabel-spleis, det var oppgavene for blant andre Svein Jarl Hansen og Jon Magne Pettersen fra Taubaneteknikk i går. Selskapet nærmer seg slutten på arbeidet med monteringen av Fjellheisen, den foreløig siste av de 12 skiheisene i Gaustablikk-anleggene.
Styreleder Jostein Haugen i Gaustatoppen Skisenter, som står for utbyggingen i den vestre delen av anlegget, er optimist med tanke på en åpning i forbindelse med vinterferien i uke 8.
- Anleggsteknisk ligger vi an til å kunne starte opp allerede på lørdag. Men så er det dette med været, da. En vet jo aldri, sjøl om meldingene lover bra. En kan heller ikke helt garantere at alt går etter planen med de siste oppgavene. Det eneste som er sikkert, er at alt må være OK når Taubanetilsynet kommer på befaring. Optimister som vi er, har vi invitert dem til torsdag ettermiddag eller fredag formiddag. Så får vi bare krysse fingre og håpe, sier Jostein Haugen.